29. DM Doublette | Startliste
16./17. Mai 2009 | Bühl (BaWü)
Team | Spieler/in | Verein |
BaWü01 | Jean-Luc TESTAS Daniel HäRTER | BF Malsch BF Malsch |
BaWü02 | Dieter ZIMMER Jean-Francois WITTMANN | FT Freiburg PC Burggarten Horb |
BaWü03 | David BOURDOUX Gerrit HALBACH | PC Burggarten Horb BC Sandhofen |
BaWü04 | Rudolf RAAB Marcel RAAB | BC Eisingen BC Edingen-Neckarhausen |
BaWü05 | Stefan THIES Uwe MüLLER | 1. BC Karlsruhe 1. BC Karlsruhe |
BaWü06 | Relindis PFISTERER Heiko HAHNEMANN | L7P Schorndorf L7P Schorndorf |
BaWü07 | Daniel DALEIN Cedric SCHUBERT | FT Freiburg TSG Weinheim Lützelsachsen |
BaWü08 | Jens-Christian BECK Armin HOGH | BC Stuttgart VfB Neuffen |
BaWü09 | Jannik SCHAAKE Philipp GEIS | BC Sandhofen BC Sandhofen |
BaWü10 | Adelheid RAAB-JUNG Matthias UHL | TSV Grünwinkel TSV Grünwinkel |
BaWü11 | Johannes HIRTE Philipp STAPF | BC Stuttgart BCSB Mühlacker |
BaWü12 | Heide LOEBERS Christian GROß | BS Heidelberg BS Heidelberg |
BaWü13 | Steven HOFFMANN Patrice WOLF | TSG Weinheim Lützelsachsen Saarwellingen |
BaWü14 | Peter MUSCHEL Patrick REDUTH | BC Friedrichshafen BC Friedrichshafen |
BaWü15 | Hilmar LIßNER Patrick SCHWEBEL | BC Konstanz BC Konstanz |
BaWü16 | Christopher BOGNON Laurent BRIZARD | TSG Weinheim Lützelsachsen Bamboule Halle |
BaWü17 | Tobias MüLLER Roland WEINERT | PC Burggarten Horb BCSB Mühlacker |
BaWü18 | Patrick BéTON Pascal BéTON | PC Burggarten Horb BC Achern |
BaWü19 | Rainer CALIEBE Sekou CAMARA | BC Rastatt BF Gernsbach |
BaWü20 | Dimitrios TOUFEKOULAS Paul ABRAHAM | BSC Neunkirchen BC Edingen-Neckarhausen |
BaWü21 | Luay GHUSSAIN Noureddine ABOUYOUB | BC Stuttgart TSG Schnaitheim |
BaWü22 | Timo MESSMER Patrick ABDELHAK | BC Friedrichshafen TSG Weinheim Lützelsachsen |
BaWü23 | Nacer BOURAHLA Hermann MAYER | BC Friedrichshafen BC Friedrichshafen |
BaWü24 | Rüdiger PLUTKE Ralf KNöRZER | PSG Steinenbronn PSG Steinenbronn |
BaWü25 | Micha ABDUL Nicolas SCHMIDER | TSG Weinheim Lützelsachsen BC Stuttgart |
BaWü26 | Mario WERNER Sebastian GUSTAIN | BC Bühl BC Rastatt |
BaWü27 | Benjamin LEHMANN Mahmoud TABRIZI | TSG Weinheim Lützelsachsen ZBB Weinheim |
BaWü28 | Helmut BALK Salvatore DEMARCO | TV 1877 Waldhof MA TV 1877 Waldhof MA |
BaWü29 | Pascal TRUQUIN Raphael HENKES | FT Freiburg FT Freiburg |
BaWü30 | Erwin MENDLER Eckhard BUHL | BfA Ötisheim BfA Ötisheim |
BaWü31 | Rainer MERZ Jürgen FREIDENREICH | BC Straubenhardt BC Straubenhardt |
BaWü32 | Thomas SEKINGER Jean-Marc BOURDOUX | BC Lahr-Ettenheim PC Burggarten Horb |
BaWü33 | Sabbir AKBARALY Ismet ADROVIC | LFJ Tübingen LFJ Tübingen |
BaWü34 | Bruno RITTLER Werner FAAS | BC Stuttgart BC Stuttgart |
BaWü35 | Oliver LIPPMANN Jan KNAPP | FT Freiburg VfB Neuffen |
BaWü36 | Thierry BéTON Christian KALMS | BC Rheinau TSV Grünwinkel |
BaWü37 | Christoph RAPP Oliver ANDERS | BC Bühl BC Bühl |
BaWü38 | Heinrich TEWALD Jürgen MARX | VfB Neuffen VfB Neuffen |
BaWü39 | Peter HöFELE-KRUPKA Hans-Peter WEISS | BC Illingen 1. BC Karlsruhe |
BaWü40 | Oliver WEBER Paolo DASILVA | 1. BBBC Singen 1. BBBC Singen |
BaWü41 | Gordon MICHAEL Oliver DECHERT | BC Sandhofen BC Landau |
Bay01 | Uwe JACUBOWSKI Hao QUANGNGUYEN | BO Landsberg BO Landsberg |
Bay02 | Lore VECILE Tita VECILE | FT Hof FT Hof |
Bay03 | Patrick FOURNIER Albin RAUX | PCNC Nürnberg PCNC Nürnberg |
Bay04 | Frank HAUSAM Siegfried RESS | PCNC Nürnberg PCNC Nürnberg |
Bay05 | Fritz EFFENBERG Uwe GROßBERGER | FT Hof RPC Dornstadt |
Bay06 | Michael WILL Uli MORITZ | BC Würzburg MKWU München |
Bay07 | Andreas KREILE Elek KENYERES | Schweinfurter Kugelleger Schweinfurter Kugelleger |
Bay08 | Michael DöRHöFER Christian TANNEUR | MKWU München MKWU München |
Bay09 | Matthias MOCK Benjamin WIED | Schweinfurter Kugelleger Schweinfurter Kugelleger |
Bay10 | Markus HEUFT Hellmuth PLATZ | Düsseldorf sur place BC Würzburg |
Bay11 | Martin HASSENPFLUG Simon ZUSCHLAG | MKWU München MKWU München |
Berl01 | Mahmut TUFAN Zeki ENGIN | 1. BC Kreuzberg 1. BC Kreuzberg |
Berl02 | Lars SCHIRMER Matthias SCHMITZ | 1. BC Kreuzberg HBC Hamburg |
Berl03 | Christof WAGNER Robert FOX | 1. BC Kreuzberg BC Saarlouis |
Berl04 | Norbert BEREAN Markus BIEN | Nova BC Essingen |
Hess01 | Jan-Peter BEHRENDT Heiko MECKLER | 1. PC Viernheim 1. PC Viernheim |
Hess02 | Jörg BORN Norbert BäR | BC Tromm BC Tromm |
Hess03 | Klaus MOHR Sascha KOCH | BC Tromm 1. PC Viernheim |
Hess04 | Florian HENNEKEMPER Michael SCHMIDT | 1. PC Viernheim 1. PC Viernheim |
Hess05 | Frank LüCKERT Peter WEISE | LBJ Wiesbaden LBJ Wiesbaden |
Hess06 | Stefan MARIENFELD Abdelkader AMRANE | PC Wächtersbach PC Gründau |
Hess07 | Daniel REICHERT Stefan SCHULZ | BC Tromm BC Tromm |
Hess08 | Anja GAUG Günther GAUG | PC Wächtersbach PC Wächtersbach |
Hess09 | Peter HENRICI Fredrick ZOLLFRANK | 1. Frankfurter PC 1. Frankfurter PC |
Hess10 | Renate FESTERLING Mustafa CETIN | Bornheim Boules Bornheim Boules |
Hess11 | Jens EDELMANN Sylvain EDELMANN | PC Gründau PC Gründau |
Hess12 | Jürgen FISCHER Volker BRüCKMANN | DJK-SSG Bensheim DJK-SSG Bensheim |
Hess13 | Jenny SCHULZE Pascal ZIENTEK | PC Gründau PC Gründau |
NiSa01 | Thomas HUCKE Malek LIMAM | Pétangueules Hannover Pétangueules Hannover |
NiSa02 | Honoré BALIé Till-Vincent GOETZKE | Pétangueules Hannover Tura Braunschweig |
NiSa03 | Martin KUBALL Jan GARNER | VPFS Osterholz-Scharmbeck VPFS Osterholz-Scharmbeck |
NiSa04 | Thomas MARTENS Wolfgang ARNOLD | SGF Bremen FC Schwalbe Hannover |
NiSa05 | Karl-Heinz WEIDEN Walter STERZ | Odin Hannover Allez Allee Hannover |
NiSa06 | Torsten DEGEN Olaf KOSZEWSKI | TSV Krähenwinkel-Kaltenweide TSV Krähenwinkel-Kaltenweide |
NiSa07 | Khalid LAHRICHI David FREUDENBERG | SGF Bremen PC Göttingen |
NiSa08 | Bernd OSTERHUS Jörg LANDMANN | Pétangueules Hannover Allez Allee Hannover |
Nord01 | Hery ANDRIANAVALONA Nino ANDRIANAVALONA | Hamboule Hamburg Hamboule Hamburg |
Nord02 | Thomas MüLLER Sven MüHLSIEGEL | CdB Lübeck ABC Hamburg |
Nord03 | Frederik BAUMANN Jonas LOHMANN | CdB Lübeck CdB Lübeck |
Nord04 | Pascal BACHMAIER Marius SCHILLING | HBC Hamburg HBC Hamburg |
Nord05 | Yvon LEKERVEN Tarek IBENLAHOUEL | HRC Hamburg Hamboule Hamburg |
Nord06 | Andreas NASCHINSKI Claus WRIEDT | Hamboule Hamburg CdB Lübeck |
NRW01 | Jürgen HAAKEN Peter SCHOLTEN | SVS Mülheim a.d. Ruhr SVS Mülheim a.d. Ruhr |
NRW02 | Shemsedin BERISHA Hermann STREISE | BV Ibbenbüren BV Ibbenbüren |
NRW03 | Tilmann GOTTWALD Anna LAZARIDIS | PF Marl-Lüdinghausen PF Marl-Lüdinghausen |
NRW04 | Siegfried BINDER Leo ABOLHASSANZADEH | 1. BCP BadGodesberg 1. BCP BadGodesberg |
NRW05 | Jörg GRUBER Stefan EISENHUT | BV Gestringen SVB Bielefeld |
NRW06 | Florian KORSCH Oliver HEUNEMANN | 1. BCP BadGodesberg ASF Bonn |
NRW07 | Ludger BOMHOLT Oliver SULIK | PF Marl-Lüdinghausen PF Marl-Lüdinghausen |
NRW08 | Michael RIECK Bruno ABSALON | PCB Coesfeld BV Ibbenbüren |
NRW09 | Stane KAVCIC Bernhard POTTHOFF | BC Solingen BC Solingen |
NRW10 | Georgios DIMITRIADIS Georgios SCHMILER | BG Kettwig BG Kettwig |
NRW11 | Bernd MOTTE Reiner ARNOLDS | BC Solingen Düsseldorf sur place |
NRW12 | Sebastian BERGOB Rüdiger KAISER | PC Ahlen PC Ahlen |
NRW13 | Klemens MATTES Frédéric HAEFLINGER | Düsseldorf sur place Düsseldorf sur place |
NRW14 | Johann NIESCHE Ingo STAUB | SG Krauthausen SG Krauthausen |
NRW15 | Bernard BONNERY Kurt WESTPHAL | BdAix Aachen BdAix Aachen |
NRW16 | Mohamed-Kamel BOUROUBA Stephan BAYER | Düsseldorf sur place ASF Bonn |
NRW17 | Simon LINDFELD Marco SCHENDEL | PF Marl-Lüdinghausen PF Marl-Lüdinghausen |
NRW18 | Bernhard LEMM-RöDEL Jürgen WAHL | Düsseldorf sur place Düsseldorf sur place |
NRW19 | Abdelhay ALOUANI Reinhard STEFFEN | PC Ahlen PC Ahlen |
NRW20 | Angelika THELEN Nicola STANO | CPI Essen BC Krefeld |
NRW21 | Diethelm WARGEL Wilfried TERWEIH | DFG Warendorf DFG Warendorf |
NRW22 | Jürgen MAERTIN Thomas DREYER | SVS Mülheim a.d. Ruhr Krétanque 88 Krefeld |
NRW23 | Manfred JANSEN Olivier MARCEAU | BdAix Aachen BdAix Aachen |
NRW24 | Srecko JURIC Marcell KUNZ | SVS Mülheim a.d. Ruhr BV Ibbenbüren |
NRW25 | Fabian SCHNEIDER Steffen LETMATHE | SVS Mülheim a.d. Ruhr SVS Mülheim a.d. Ruhr |
RhPf01 | Alfred CLüSSERATH Anthony CAQUELARD | PC Saubrenner Wittlich PC Saubrenner Wittlich |
RhPf02 | Jan WILDING Steffen MOOG | BF Le Cochonet Rockenhausen Pétanque Club Bacharach 1994 |
RhPf03 | Wilko NUSS Thomas MERZ | Boule-Freunde Hauenstein Boule-Freunde Hauenstein |
RhPf04 | Simone HOFFMANN Gertrud WEIS | 1. BC Niederkirchen 1. BC Niederkirchen |
RhPf05 | Ralf DINGLER Michael SCHNEIDER | 1. Lauterer BC 1. Lauterer BC |
RhPf06 | Paul KREINER Jürgen HüNERFAUTH | PB Ottersheim PB Ottersheim |
Saar01 | Dirk HOPPE Andreas LUDWIG | PF Saarbrücken PF Saarbrücken |
Saar02 | Sönke BACKENS Torsten LAY | BC Saarwellingen BC Saarwellingen |
Saar03 | Stephan SCHWITTHAL Oliver MOHR | PF Saarbrücken PF Saarbrücken |
Saar04 | Ralf SCHNEIDER Sascha LöH | PF Saarbrücken PF Saarbrücken |
Saar05 | René TRIMBORN Hans-Joachim NEU | BC Saarwellingen BC Saarwellingen |
Saar06 | Kai MUNSCH Dominique BECKER | BC Hierscheid BC Hierscheid |
Saar07 | Manuel STROKOSCH Rosario ITALIA | BC Saarwellingen BC Saarwellingen |
Saar08 | Alfred LAY Mario RUNCO | RKV Ensdorf RKV Ensdorf |
Saar09 | Patrick KLEMENT Michael SCHULIGEN | BC Völklingen BC Völklingen |
Saar10 | Christoph FISCH Sascha ENGEL | BC Saarlouis BC Saarlouis |
Saar11 | Dirk SCHMIDT Thomas SCHORR | BC Niedersalbach BC Völklingen |
Saar12 | Giuseppe RAIMONDO Thorsten KUHN | BC Saarwellingen BC Saarwellingen |
Thür01 | Sebastian EBERHARDT Peter MEHNE | Somnamboule Nordhausen Somnamboule Nordhausen |
Thür02 | Patrick LEHMANN Konrad LöTZSCH | La boule rouge Dresden La boule rouge Dresden |